30 czerwca, 2016

Złota plaz(m)a pośród drzew

Zastanawialiście się, gdzie można udać się w tym roku? Każdy, z pewnością, ma swoje preferencje. Jedni uwielbiają doznawać kąpieli słonecznych na piaszczystych, złotych plażach. Inni preferują dzikie safari – podglądanie lwów na rozległych, afrykańskich sawannach. A może amazoński las deszczowy lub australijska rafa koralowa?

860

Wakacje są wspaniałe. Odpoczynek, luz i nowe przygody. A później masa wspomnień. Mają tylko jedną wadę. Za szybko się kończą. A gdyby tak zatrzymać ich czar na dłużej? Wprowadzić ten niesamowity nastrój do domu i pozwolić mu się rozgościć? Czasem jest to prostsze, niż może się wydawać. Wystarczy odrobina pomysłowości, a nasze mieszkanie zamieni się w rajską przestrzeń. Brzmi wspaniale – tylko jak?
Odpowiedz jest prosta. Fototapeta. Wystarczy wybrać wzór, a każdego dnia poranna kawa będzie serwowana pośród wysokich palm i błękitnego nieba.

862

Każdy znajdzie coś dla siebie. Od najmłodszych do najstarszych. Jest to wspaniały pomysł na odnowienie mieszkania, tchnięcie w nie nowego ducha i pokazanie indywidualności. Wielki Kanion w kuchni i dzika dżungla w pokoju nastolatka – a czemu nie? Każde miejsce, które pragniesz odwiedzić jest teraz na wyciągnięcie ręki. I to nie na tydzień, ale przez cały rok.

863

Nie ograniczajmy się jednak do elementów przyrodniczych. Bo na ścianie możemy przedstawić wszystko, w zależności od zainteresowań i marzeń. Mała księżniczka może otrzymać pokój jak ze snów, pełen ukochanych postaci z bajek i puchatych kociąt. Będzie zachwycona możliwością zasypiania w towarzystwie Kubusia Puchatka lub Elsy z Krainy lodu. A osobiście nie znam nastolatka, który nie chciałby podziwiać miasta nocą. Nowy Jork, Paryż, Londyn? – proszę bardzo. Rozgwieżdżone niebo zamiast nudnego sufitu w sypialni, scena z ulubionego serialu a salonie. Ile osobowości, tyle pomysłów.
Jest to świetny sposób na odświeżenie mieszkania, pokazanie swojej indywidualności i charakteru. Może to być także wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, którym zależy na możliwości wyrażania swoich emocji, zainteresowań i temperamentu. Wreszcie można spełnić ich marzenia o życiu w lesie jak Tarzan, albo przeżycia przygód w szkole adeptów magii.

861

Zamiast małego plakatu ulubionego artysty, teraz będą mogli mieć oryginalną mozaikę zbudowaną z okładek płyt, podobizn idoli i fragmentów piosenek. Ozdobienie pokoju w taki sposób wpłynie pozytywnie na wyobraźnie dziecka. A ciekawy wzór wywoła zazdrość na twarzach znajomych nastolatka.
Koniec roku szkolnego to dobry moment na odnowienie wystroju wnętrza. Może być to niezwykła nagroda za wyniki w nauce lub całoroczne starania pociechy. A może przy okazji sprawić prezent i sobie?

tagi: